Bulanık Tutkusu Ziyaretçi Defteri
                          Aynı Tutkuyu Paylaşıyoruz.                      Bulanık Tutkusu Ana Sayfa Tıklayınız.!
KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
27 Haziran 2016, Pazartesi
15:09

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

TAZİYE:

Değerli Bulanıklılar.Bulanık bir yiğidini daha yitirmenin acısını yüreğinde hissetmiştir.O yiğit Yusuf Özdemirdi.O korkusuz bir yiğitti ve aynı zamanda bir kahramandı.İnandığı davasının yılmaz savunucusuydu.Birleştirici,uzlaştırıcı kişilik özellikleri daima ön plandaydı.Hoşgörü kültürü vazgeçilmezleri arasındaydı.Bütün daha nice insani meziyetleri ile birlikte biz Bulanıklıların gönüllerinde taht kurmuştur.Bir çok insan bu dünyaya gelir gider ama Yusuf bey bir daha gelirmi bilinmez.?
Bulanık bu gün bir yiğidini daha yitirmenin yasını tutuyor.Biz güney ailesi olarak ona apayrı bir sevgi ve sempati besledik ve Özdemir ailesinin en küçük fedi için bunlar geçerlidir.Yaşamı boyunca hep. Bulanık halkı için çalıştı.Ve gerçek bir Bulanık beyendisi gibi aramızdan ayrıldı.Bulanık halkının mutluluğu için elinden geleni esirgemedi. Bulanık halkı için Bir çok hayal ve projelerini gerçekleştirmeye zamanı yetmedi .Acılarını paylaşıyor Özdemir ailesine taziyelerimizi sunuyoruz merhuma yüce Allahtan rahmet diliyoruz. Güle güle sayın YUSUY ÖZDEMİR MEKANIN CENNET OLSUN
Yukarı          
 
Gönderen:
özdemir yıldırım

Yer:
Balıkesir

Tarih:
27 Haziran 2016, Pazartesi
11:46

Alıntı Yap: özdemir yıldırım

BALIKESİR/EDREMİT İlçesinde oturan ilçemiz değerlerinden YUSUF ÖZDEMİR Hakkın rahmetine kavuşmuştur.ALLAH rahmet etsin
Yukarı Mail: balkes49@hotmail.com.tr         
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
19 Mayıs 2016, Perşembe
13:12

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

19.MAYIS KUTLAMA MESAJI

Kurtuluş ve bağımsız yolunda Samsun'da yakılan ilk meşalenin ateşi 97.Yılında yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.Bu gün çeşitli bahane ve tuzaklarla Cumhuriyetimizi ve kurucularını Atatürk ilke ve devrimlerini unutturmak için çaba sarf edenler bilmelidirler ki 19. Mayısın gençlere aşıladığı ruh sayesinde amaçlarına ulaşamıyacaklardır.
Vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi şükranla anıyor gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
01 Mayıs 2016, Pazar
10:51

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Bu gün 1 Mayıs İşçi bayramı.
iş emek özgürlük,adalet ve toplumsal barış için emeğin birlik,mücadele ve dayanışma gününü kutluyorum.Saygılarımla..
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
03 Nisan 2016, Pazar
13:23

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Gökhan GÜNEY ''in'DÜNDEN BUGÜNE BULANIK' Adlı kitabını aşağıdaki telefondan sipariş edeblilirsiniz.Teşekkürler.

GSM :05058108158

Bizler kitaplar için yaşıyoruz. Kargaşa ve yozlaşmanın egemen olduğu dünyada hoş bir görev bu.
Umberto Eco - Gülün Adı adlı kitabından alıntıdır.[/QUOTE]
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
18 Mart 2016, Cuma
08:39

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 101.YIL DÖNÜMÜ ( Nedeniyle yapılan konuşma)

Bu gün bundan 101 yıl önce Müttefik donanmasına karşı bir avuç Türk donanmasının ve askerinin Çanakkale'de kazandığı büyük başarının yıl dönümüdür.
15.yüzyılda başlayan çoğrafi keşifler sonucu,Fransa İngiltere ve İtalya uzak doğuda ve Akdeniz de sömürgeler oluşturmuşlardı.
19.yüzyıl başlarında birliğini tamamlayan Almanya’da aynı siyaseti gütmek istemiş fakat karşısında Fransa ve İngiltere’yi bulmuştur.
Daha güçlü olabilmek için Almanya;İtalya ve Avusturya Macaristan İmparatorluğu ile 1883 ‘te ittifak oluşturdu.
-Fransa ve İngilizler bu anlaşmaya karşı olmak üzere Rusya’yı da aralarına alarak,1907’de üçlü ittifak kurdular.
Böylece 20.yüzyıl başlarında Avrupa yakasında siyasal iki blok oluştu.
-Nihayet 1914 yılında 4 yıl süren I.ci dünya savaşı başladı.
-Osmanlı devleti bu sırada İttihat ve terakki partisi yöneticilerinden olan Enver ve Talat paşalar tarafından yönetiliyordu.
Padişahın yönetimde etkisi kalmamıştı.
-Enver ve Talat paşalar Osmanlı devletinin yitirilen topraklarını geri alabilmek için daha güçlü olan Almanların yanında savaşa girilmesi gerektiğini savunuyorlardı.
-Bu sırada Alman donanmasına ait gemilerinin Karadeniz’de yarattığı olay sonucudur ki Osmanlı devleti savaşa girdi.
-Osmanlı devletinin savaş girmesi müttefikleri Fransa ve İngiltereyi zor durumda bıraktı.
-Fransa ve İngiltere’nin girşimleriyle Fransa’da sağlanan donanma ile 25 Kasım 1914’te oluşturulan güçlü müttefik donanması Çanakkale’deki Türk mevzilerini bombaladılar.
-Osmanlı devleti, savaş ilanında önce boğazları ve Marmara’yı mayınla döşemiş, olduğundan bu saldırı onlara istenilen neticeyi getirmemiştir.
-Acak bazı mevzileri tahrip ettiler.Bu sırada 7-8 Mart gecesi yüzbaşı Hakkı bey kumandasındaki Nusret mayın gemisi gizlice boğazda yeniden mayın döşedi.
-Bundan haberleri olmayan müttefikler karayoluyla Çanakkale’yi geçmek için bu bölgeye asker çıkardılar.Ancak karşılarında kahraman Türk askerini ve onun eşsiz komutanlarını buldular.
-17.Piyade alayı komutanı Mustafa Kemal,bu düşman saldırıları karsısında eşsiz askeri manevralar yaparak,düşmanın ilerlemesi durduruldu.
-Nihayet 8-9 Ocak 1916 sonlarında müttefikler,işgal ettikleri Anafartalardan ve yöresinden çekilmek zorunda kaldılar.
-Gerek 18 Mart- 1915 te gerekse daha sonra devam eden 8,5 aylık Kara muhaberelerinden sonra Çanakkale’de savaşlar,Türk askerinin,Türk komutanlarının eşsiz destanlarından birini oluşturmuştur.
-Müttefikler,Rusya’ya istenilen yardımı yapamayınca bu ülkede yönetim değişmişti,1.Dünya savaşı düşünülenden daha uzun sürmüş her iki taraf büyük kayıplar vermiştir..
SONUÇ: olarak,Bütün Dünya Türk gücünü bir daha anlamış ve Türk’ün yenilmezliği bir daha abideleştirilmişti.Başta Gazi Mustafa Kemalpaşa ve onun silah arkadaşlarını,bu uğurda hayatlarını kaybeden kahramanları minnet ve şükranlarımla anıyorum .

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan Güney

Yer:
Diğer

Tarih:
15 Mart 2016, Salı
20:23

Alıntı Yap: Gökhan Güney

MÜTEVELLİ HEYET TARAFINDAN BULANIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İLK DEFA SEÇİLEN RAHMETLİ HAMİT (AĞA) ARSLAN'IN OĞULLARINDAN OLAN CENGİZ ARSLAN İSTANBUL DA VEFAT ETMİŞTİR.VEFATINDAN DOLAYI DERİN ÜZÜNTÜ DUYDUK ACILARINI PAYLAŞIR MERHUMA RAHMET KEDERLİ AİLELERİNE TAZİYELERİMİZİ SUNARIZ MEKANI CENNET OLSUN
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
08 Mart 2016, Salı
12:02

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür.Kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.

8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000'i aşkın kişi katıldı.

26 - 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka'nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart'ın "Internationaler Frauentag" (International Women's Day - Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.
1921'de Moskova'da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı'nda (3. Enternasyonal Komünist Partiler Toplantısı) gerçekleşti. Adı da "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" olarak belirlendi. 1960'lı yılların sonunda Amerika Birleşik Devletleri'nde de anImaya başlanmasıyla daha güçlü bir şekilde gündeme geldi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılmasını kabul etti.
Türkiye'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında ve onu izleyen yıllarda daha yaygın, olarak kutlandı, kapalı mekanlardan sokaklara taşındı. "Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı" programından Türkiye'nin de etkilenmesiyle, 1975 yılında "Türkiye 1975 Kadın Yılı" kongresi yapıldı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi'nden sonra dört yıl süreyle herhangi bir kutlama yapılmadı. 1984'ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından "Dünya Kadınlar Günü" kutlanmaya devam ediliyor.
Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
23 Şubat 2016, Salı
21:23

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Sevgili Musa Merhaba.
Teşekkür ederim .Bende seni arayamadım.Ağrıya gideceğini yazmışsın gitmen iyi olur en azından özlemini gidermiş olur sun.Bulanık'a gittiğinde sakın ola tarla satıyorum izlemini verme, sorduklarında benim tarlanın yanında satılık bir tarla var onu almak için geldim izlemini ver fiat öğrenmeye çalış satmaya karar verdiğinde önce tarla komşularına sor belki onlardan alacak çıkabilir.Bende bu sene Bulanık'a geleceğim selam sevgiler görüşmek dileğiyle..

Not.Telefon numaranı yazarmısın bendeki telefonundan ulaşamıyorum.
Yukarı          
 
Gönderen:
Musa Turan

Yer:
Balıkesir

Tarih:
23 Şubat 2016, Salı
15:25

Alıntı Yap: Musa   Turan

Gökhan hocam merhaba nasılsın iyimisin uzun süre oldu siteye giremedim özür dilerim Bugün Bulanıktan Murat karaçelik aradı Murat Karaçelikle biz ilkokulu .ortaokulu beraber okuduk.yanında senin yeğeninTekin varmış Tekinle görüştük Gökhan hocam 20 nisanda Ağrıya uçak bileti aldım 10 Mayıstada dönüş bileti aldım Ağrı dambat köyümüzde amcamlar ve çocuklarını ziyaret edeceyim ordan Bulanığa gideceyim tarlalara bakacağım arkadaşlarım var onları ziyaret edip 10 mayısta Ağrıdan uçağa binip döneceyim proğramım bu Selam eder ellerinizden öper saygılar sunarım görüşmek dileyiyle .
Yukarı Mail: turan953@hotmail.com         
 

Toplam Kayıt Sayısı: 2205 Toplam Sayfa Sayısı: 221
[««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. 6. . . . 219. 220. 221. [»] [»»] 
© 2009 Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
Admin Girişi