Bulanık Tutkusu Ziyaretçi Defteri
                          Aynı Tutkuyu Paylaşıyoruz.                      Bulanık Tutkusu Ana Sayfa Tıklayınız.!
KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
Kutbettin Polat

Yer:
Diğer

Tarih:
16 Eylül 2015, Çarşamba
19:30

Alıntı Yap: Kutbettin Polat

Mesaj Sahibi: Gökhan GÜNEY
Kutbettin POLAT
Çok değerli Gökhan Ağabeyim:"DÜNDEN BUGÜNE BULANIK" adli kitabınızı ilk olarak bana ulaştırdığınız için sizlere çok çok teşekkür ederim.Kargodan alıp poşeti dikkatli bir şekilde heyecan ve merakla açtım.Elime aldığımda kitabin o ilk görünüşü zaten beni mutlu etti.Kitabın parlak kuşe kağıdına basılması bile içinde ki içeriğinde bunu kadar özenli,özverili uzun zaman ve emeğin karşılı olduğunu anladım.Bir solukta kitabin yarısına geldiğimin farkında bile olamadım.Sunulan istatistik bilgilerin tam kaynağından edinilip,Kaynakçasından aynı sayfada yazılması ayrı bir emek ve uğraşın olduğunu gösteriyor.Bizim kuşak orada doğup,büyüyüp hayat bulduğu için bu eserin anlamı bir başka! Benim önerim;Babası bulanıklı olup ta Bulanık'ı bilmeyenler için doyurucu,olgun ve geniş bir kaynak.Bu değerli eseri Ben Bulanıklı'yım diyen bütün dost yaren ve yoldaşların okumalarını arzularım.Kitabınızı okuduktan sonra benim söyleyebilecek tek şey kaleminize.yüreğinize ve beyninize sağlık. İyi ki sizin gibi değerli büyüklerimiz var.Saygılarımla..


Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
29 Ağustos 2015, Cumartesi
18:28

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN KURULUŞUNUN , VE BAĞIMSIZ YAŞAM İRADEMİZİN EN GÜÇLÜ İFADESİ OLAN 30 AĞUSTOS ZAFERİ'NİN 93.YILDÖNÜMÜN DE BÜYÜK BİR ÇOŞKU İLE KUTLUYORUZ.BU ZAFERİ BİZE YAŞATAN ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ İLE BAŞ KOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü VE SİLAH ARKADAŞLARINI SAYGIYLA ANIYORUM.
Yukarı          
 
Gönderen:
Halil USANMAZ

Yer:
Denizli

Tarih:
24 Temmuz 2015, Cuma
10:35

Alıntı Yap: Halil USANMAZ

Esme Halanın oğlu Ali ve Adoş Dayının oğlu Ulvi'ye Allahtan rahmet aile ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.
Yukarı          
 
Gönderen:
Çağrı Merkezi

Yer:
Diğer

Tarih:
13 Temmuz 2015, Pazartesi
15:24

Alıntı Yap: Çağrı Merkezi

Web sitenizi beğenerek ziyaret ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.
Yukarı   Web: www.bluecom.com.tr       
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
19 Mayıs 2015, Salı
10:19

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEYMİLLETİN İSTİKLALİNİ YİNE MİLLETİN AZİM VE KARARI KURTARACAKTIR.MAZLUM VE DAVASINDA HAKLI BİR MİLLETİN ZULME VE EZİYETE KARŞI BAŞKALDIRISI VE BAĞIMSIZLIK HAREKETİNİN ADI 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN ATATÜRK'Ü VE SİLAH ARKADAŞLARINI
SAYGI MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUM.
Yukarı          
 
Gönderen:
ADMİN

Yer:
Ankara

Tarih:
16 Mayıs 2015, Cumartesi
21:28

Alıntı Yap: ADMİN

Değerli Bulanıklılar

"DÜNDEN BUGÜNE BULANIK". Adlı kitap siz değerli hemşehrilerimin beğenisine sunulmuştur.
İsteme: 05058108158

Yazarı : Gökhan GÜNEY
Yukarı          
 
Gönderen:
murat köçkar

Yer:
İzmir

Tarih:
30 Nisan 2015, Perşembe
10:33

Alıntı Yap: murat köçkar

saygıdeğer hocam gazilerimiz bölümündeki mustafa çavuş un soyadı köçkar,baba adı kulu dur.düzeltmeniz dileği ile saygılar.

Not: Sevgili Murat Koçkar merhabalar. Dileyiniz en kısa zamanda yerine getirilecektir.
ailenize selam ve sevgiler Hoşça kal sevgiyle kal.
Yukarı Mail: kockar-49@hotmail.com         
 
Gönderen:
murat

Yer:
Bursa

Tarih:
28 Nisan 2015, Salı
13:49

Alıntı Yap: murat

KOMŞUMUZ SAYIN ADİLŞAH ARSLAN AMCAMIZIN VEFAT HABERİNİ ÜZÜNTÜ İLE ÖĞRENMİŞ BULUNMAKTAYIZ. RAHMETLİ HAFIZ BAYRAM AMCAM İLEDE YAKIN KOMŞULUK İLİŞKİLERİ YAŞAMIŞ OLAN KIYMETLİ BÜYÜĞÜMÜZE RAHMET TÜM SEVENLERİNE SABIRLAR DİLİYORUZ.
MERHUM HABİB DADANIN OĞLU VE TORUNU
ALİ DAŞOĞLU
MURAT DAŞOĞLU
Yukarı Mail: mdasoglu@buski.gov.tr         
 
Gönderen:
Kutbettin POLAT

Yer:
İzmir

Tarih:
25 Nisan 2015, Cumartesi
21:31

Alıntı Yap: Kutbettin POLAT

Gazi Eğitim Fakültesi ,Eğitim Bilimleri ,Eğitim Yönetimi,Teftişi,Planlaması ve Ekonomisi bölümünde görevli Sayın Yrd. Doç. Dr. Ayhan Uralla 1980 tarihinde sürgün gittiğim Tepeköy Köy /Yomra - Trabzon'da tanıştığımızda kendileri liseye gitmekteydi.Kendilerini,görev yaptığım köyde sevilen, sayılan,dost canlısı,dürüst bir,genç, ve güzel pingpong oynayan,arkadaşları arasında farklıydı..Bunca zaman içersin de iletişimimiz hiç kesilmeden devam etti.Eğitim Bilimleri içersin de hazırlayacakları"Tutkulu bir mücadele ÖĞRETMENLİK" adlı kitap içresinde benimde yer almamı istediler.Bende,kendime özgü bilgi,birikim ve deneyimlerimi içeren 11 sayfalık makalemi hazırlayıp kendilerine sundum.Deneyimli öğretmen arkadaşlarımızı yaşam tarzlarını,,mesleki çalışmalarını ve deneyimlerinin paylaştıklarını gördüm.Bu çalışma da emeği geçenlere saygı ve sevgilerimi sunarım.BENİM ÖZ GEÇMİŞİM:"
Ben; Muş İli Bulanık İlçesinin Yoncalı Köyü’nde 1950 yılında, dünyaya geldim. Köyümüz, ilçemize 7 km uzaklıkta ve ilçenin 58 köyü içerisinde en büyük olanıdır. Köyümüzün sosyal, etnik, dinsel ve kültürel yapısının çok çeşitli olmasının olumlu etkilerini karakterim oluşurken yaşadım ve halen yaşamaktayım. Bunun düşünen, soran, sorgulayan, inceleyen, eleştiren ve yorumlayan karakterimin biçimlenmesinde derin etkileri olduğunun bilincindeyim. Bu da benim ilerici, aydın, demokrat ve çağdaş olduğumun bir göstergesidir. Toplumu oluşturan bireylerin barış, kardeşlik ve özgürlük içinde yaşamasının gerekliliğine yürekten inanıyorum. Köyümüz Terekemeler (Karapapak Türklerinin alt ismi), Şiiler ve Kürtler olmak üzere üç farklı unsurdan oluşmaktadır. Buna paralel olarak köyümüzde dört caminin olduğunu yazarsam abartmış olmam. Köyümüzün çok kültürlü olması, özellikle geçmişte köy halkımızın eğitim-öğretime verdiği önem-öncelik çevre köylerimize örnek oluşturmaktaydı. Bu oluşum içerisinde köy halkımız kadın, erkek ayrımı yapmadan çocuklarını okutmak için ellerinden geleni sonuna kadar yapıyorlardı. O dönem özellikle kız, erkek ayrımı yapılmadan öğretmen okullarına girmek için inanılmaz bir rekabet, istek ve dilek vardı. Anadolu’muzun değişik illerindeki öğretmen okullarına gidip, eğitim alıp, donanımlı bireyler olarak köye dönen gençler çevrelerine örnek oluyorlardı. Böylece, köyümüzün eğitim-öğretim seviyesi çevre köylere örnek oluyor, bu durum övgü ve takdirle karşılanıyordu.
Köyümüz, Muş Platosu’nun ve Malazgirt Ova’sının 30 km batısında bulunan Bulanık Ovası’nın sınırları içerisindedir. 1690 metre rakımlı güzel bir ovaya kurulu olan köyümüz Murat Nehri, Körsu Çayı ve Karasu Deresi’ni barındırır ve güneyinde Bilican Dağı ile çevrilidir. Topraklarımız az meyilli, tepelik ve ovalıktır. Yaz mevsimi kısa olsa da, toprakların sulanabilir olması verimliliği artırmaktadır. Ayrıca göçmen olan telli turna kuşları baharda köyümüz sınırları içinde konaklar. Günümüzde bu kuşlardan sadece 11 tane kalması acı bir gerçektir. Doğa Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile birlikte Türkiye’mizin doğasını yaşatmak için kurulmuş olan Türkiye'nin Doğa Fonu’nun şimdilik bu kuşları koruma altına alındığı bilinmektedir. Topraklarımızda ekimi yapılan ürünler arasında arpa, buğday, ayçiçeği, susam (zeyrek) yer alır. 1976 yılından sonra bunlara şeker pancarı, kavun ve karpuz da katılmıştır. Buğday sonbaharda, ekim ayında ekilir; arpa, kavun, karpuz ve bostanın ekim işleri ise ilkbaharda olur. Çünkü arpa çabuk gelişip büyüyen bir üründür. Buğday ağustos ayında biçilir. Köylerde ürünler tırpanla, öküz ya da atla çekilen biçer makineleriyle, traktörlerin arkasına bağlanan biçer makineleriyle; geniş çiftlik arazilerinin ekinleri ise biçerdöverlerle biçilir. Varsıl olmayan köylülerimiz ise tırpan ve orakla biçilen buğdayı el tırmıklarıyla tırpancının peşi sıra toplar ve yöreye özgü adıyla onları BULUN şeklinde bir araya getirir. Bulunlar da bir araya toplanarak yığınlar oluşturulur. Yığınlar at, öküz ya da traktörlerin çektikleri arabalarla taşınarak köy içinde ya da dışında harman yapılır. Köyümüzde küçük ve büyük baş hayvan yetiştiriciliği ile birlikte kümes hayvancılığı yapılır.
Yukarı          
 
Gönderen:
AZİZ KARAKOYUNLU

Yer:
Bolu

Tarih:
25 Nisan 2015, Cumartesi
15:37

Alıntı Yap: AZİZ KARAKOYUNLU

SİTENİZDEN ADİLŞAH ARSLAN'IN VEFATINI ÖĞRNDİM.BULANIK BİR ÇINARINI DAHA KAYBETMİŞTİR.UNUTULMUYACAK,KİŞİLİĞİNLE SEN HER ZAMAN KALBİMİZDESİN,RUHUN ŞAD,MEKANIN CENNET OLSUN,SEVGİLİ BÜYÜYÜMÜZ,AĞABEYİMİZ ADİLŞAH ARSLAN.BAŞTA DEĞERLİ AİLE FERTLERİNE VE TÜM DOST VE AKRABALARINA TAZİYELERİMİ SUNAR,BAŞSAĞLIĞI DİLERİM
Yukarı          
 

Toplam Kayıt Sayısı: 2176 Toplam Sayfa Sayısı: 218
[««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. 6. . . . 216. 217. 218. [»] [»»] 
© 2009 Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
Admin Girişi