Bulanık Tutkusu Ziyaretçi Defteri
                          Aynı Tutkuyu Paylaşıyoruz.                      Bulanık Tutkusu Ana Sayfa Tıklayınız.!
KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
ANKARA

Tarih:
22 Ekim 2015, Perşembe
18:05

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Sevgili Hayrettin Koç merhabalar..
Sitemize hoş geldiniz Bulanık dediğiniz gibi Kürdüyle,Çerkeziyle,lazıyla,terekemesiyle,Arabıyla,Şavşatlısıyla bir arada yaşamanın güzellikleriyle belleklerimize kazındı.Bunu daha çok birinci kuşaktaki yaşamış olan büyüklerimize borçluyuz diye düşünüyorum. Bulanık göçlerle kuruldu göçlerle dağıldı,yağmur yağdı sel aldı rüzgar esti yel aldı misali yurdun her tarafına dağıldık. Ama bunu neden yaşadık herkesin kendine göre vardır elbet bir nedeni.Yaşadıklarımız anılarda kaldı.Dileklerinize katılmamak mümkün mü sanki yer yarılmış o eski Bulanık yer altına gömülmüş yerin üstüne yeni bir Bulanık çıkmış Artık Bulanık'ta şimdilerde eski kuşaklardan bir kaç tane sima görürseniz şanslısınız daha sonra onları da görme şansınız olmayacaktır. "Bulanık'ta yaşamak bir rüyaymış keşke o rüyalardan hiç uyanmasaydık". Şairin dörtlükleriyle size güle güle diyor eşinize saygılarımı gönderiyor çocuklarınızı öpüyorum.
Hoşca Kalın ,Sevgiyle kalın

Orda bir köy var, uzakta
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür.

Orda bir ses var, uzakta
O ses bizim sesimizdir.
Duymasak da, tınmasak da
O ses bizim sesimizdir.

Orda bir dağ var, uzakta
O dağ bizim dağımızdır.
İnmesek de, çıkmasak da
O dağ bizim dağımızdır.

Orda bir ev var, uzakta,
O ev bizim evimizdir.
Yatmasak da, kalkmasak da
O ev bizim evimizdir.

     Ahmet Kutsi TECER


Yukarı          
 
Gönderen:
Hayrettin Koç

Yer:
Diğer

Tarih:
13 Ekim 2015, Salı
23:32

Alıntı Yap: Hayrettin Koç

Öncelikle bu siteye emeği geçenlere teşekkür ederim. Burada unuttuğunuz birileride yaşadı bulanık'ta. Kimler mi. Tabikide Siirtliler. Onlarıda bu geçmiş Hazine'ye ve onun hatıralarına eklerseniz sevinirim. Kara Reşo, Hacı İsa, bakıcılar vs. Şimdilerde varolan bulanık değil, geçmişte yaşadığımız bulanık. Ahıskalısıyla,terekemesiyle,şavşatlısıyla,kürdüyle ve de bulanık'ın ticarette kalkınmasında büyük emeği geçen siirtlileriyle kardeşçe yaşandı geçmişte. Ne kimse kimsenin ekmeğiyle oynadı, ne namusuna göz dikti ne de canına kastetti. Hep ama hep kardeşçe yaşandı. Şimdilerde ise koca bulanık terörle, özyönetimle, isyanla, bölücülükle anılır oldu. Babalarımız bize böyle bir miras bırakmadı ama biz bulanık'ı sanırım yanlış insanlara emanet ettik. Şimdi ne körsu eski körsu, ne sütlübulak, ne de gonglik. Heryer yabancı bize artık ve birbirimizden uzak gurbet ellerde yaşıyoruz. Yarın öldüğümüzde gömüleceğimiz bir bulanık'ımız yok artık. Gitsekte yabancısıyız artık. En acısı da buna biz sebep olduk.
Yukarı Mail: hayrettinkoc72@hotmail.com         
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Diğer

Tarih:
16 Eylül 2015, Çarşamba
19:38

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Mesaj Sahibi: Gökhan GÜNEY
[QUOTE=MUSA TURAN]Gökhan hocam büyük emek verip yazdığınız bu değerli kitabınız bugün elime geçti mükemmel olmuş aklınıza yüreğinize bileğinize sağlık çok teşekkür ederiz tüm Bulanıklılar kendilerini okudukça Bulanık anılarını yaşayacaklar gerçekten çok güzel sana ve emeği geçenlere çok çok teşekkür ederim benimde azda olsa bir katkım olduğu için mutlu oldum görüşmek dileğiğle hoşça kalın sağlıklı kalın.


Yukarı          
 
Gönderen:
DURSUN GÖKDAĞ

Yer:
Diğer

Tarih:
16 Eylül 2015, Çarşamba
19:34

Alıntı Yap: DURSUN GÖKDAĞ

Mesaj Sahibi: Gökhan GÜNEY
Mesaj Sahibi: Prof.Dr.Dursun Gökdağ
Prof.Dr.Dursun GÖKDAĞ
     
Açıköğretim sınavları nedeniyle Eskişehir'de değildim. Kitabı yeni elime aldım. Çok emek vermişsin eline , aklına sağlık. Bende olduğu gibi yaşı 60-65'i geçenlerde açık anı çağrıştıracak...
Sonra iyi bir başvuru kitabı olmuş. Tekrar teşekkür ediyor, sağlıklar diliyorum.Yukarı          
 
Gönderen:
Kahraman VARDI

Yer:
Diğer

Tarih:
16 Eylül 2015, Çarşamba
19:32

Alıntı Yap: Kahraman VARDI

Mesaj Sahibi: Gökhan GÜNEY
=Kahraman VARDI]Merhabalar
Gökhan Hocamın hazırlamış olduğu ‘’Dünden Bugüne BULANIK ‘’ kitabı Perşembe günü elime geçti bu güzel çalışması için hocama çok çok teşekkür ediyorum.Bu kitabı hazırlarken hocam hemen hemen her aşamasını benimle paylaşmasına rağmen bu kadar kapsamlı ve içerikli bir kitap beklemiyordum.Bizim kuşağın içerisinde yaşadıklarını,gördüklerini,şahit oldukları olayları bulacağı bu güzel eser için hocam sizi ve emeği geçenleri alkışlıyorum unutulan anılarımızı bize yeniden yaşattın.
Her kare resim her satır gözlerimizi yaşarttı gözden ırak olan,gönülden de ırak olur ata sözünü bu eserle çürüttünüz.Sağ olunuz ‘’ORDA BİR BULANIK VAR GİTMESEK DE,GELMESEK DE O BULANIK BİZİM BULANIK…..Selamlar……….


Yukarı          
 
Gönderen:
Kutbettin Polat

Yer:
Diğer

Tarih:
16 Eylül 2015, Çarşamba
19:30

Alıntı Yap: Kutbettin Polat

Mesaj Sahibi: Gökhan GÜNEY
Kutbettin POLAT
Çok değerli Gökhan Ağabeyim:"DÜNDEN BUGÜNE BULANIK" adli kitabınızı ilk olarak bana ulaştırdığınız için sizlere çok çok teşekkür ederim.Kargodan alıp poşeti dikkatli bir şekilde heyecan ve merakla açtım.Elime aldığımda kitabin o ilk görünüşü zaten beni mutlu etti.Kitabın parlak kuşe kağıdına basılması bile içinde ki içeriğinde bunu kadar özenli,özverili uzun zaman ve emeğin karşılı olduğunu anladım.Bir solukta kitabin yarısına geldiğimin farkında bile olamadım.Sunulan istatistik bilgilerin tam kaynağından edinilip,Kaynakçasından aynı sayfada yazılması ayrı bir emek ve uğraşın olduğunu gösteriyor.Bizim kuşak orada doğup,büyüyüp hayat bulduğu için bu eserin anlamı bir başka! Benim önerim;Babası bulanıklı olup ta Bulanık'ı bilmeyenler için doyurucu,olgun ve geniş bir kaynak.Bu değerli eseri Ben Bulanıklı'yım diyen bütün dost yaren ve yoldaşların okumalarını arzularım.Kitabınızı okuduktan sonra benim söyleyebilecek tek şey kaleminize.yüreğinize ve beyninize sağlık. İyi ki sizin gibi değerli büyüklerimiz var.Saygılarımla..


Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
29 Ağustos 2015, Cumartesi
18:28

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN KURULUŞUNUN , VE BAĞIMSIZ YAŞAM İRADEMİZİN EN GÜÇLÜ İFADESİ OLAN 30 AĞUSTOS ZAFERİ'NİN 93.YILDÖNÜMÜN DE BÜYÜK BİR ÇOŞKU İLE KUTLUYORUZ.BU ZAFERİ BİZE YAŞATAN ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ İLE BAŞ KOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü VE SİLAH ARKADAŞLARINI SAYGIYLA ANIYORUM.
Yukarı          
 
Gönderen:
Halil USANMAZ

Yer:
Denizli

Tarih:
24 Temmuz 2015, Cuma
10:35

Alıntı Yap: Halil USANMAZ

Esme Halanın oğlu Ali ve Adoş Dayının oğlu Ulvi'ye Allahtan rahmet aile ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.
Yukarı          
 
Gönderen:
Çağrı Merkezi

Yer:
Diğer

Tarih:
13 Temmuz 2015, Pazartesi
15:24

Alıntı Yap: Çağrı Merkezi

Web sitenizi beğenerek ziyaret ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Saygılarımla.
Yukarı   Web: www.bluecom.com.tr       
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
19 Mayıs 2015, Salı
10:19

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEYMİLLETİN İSTİKLALİNİ YİNE MİLLETİN AZİM VE KARARI KURTARACAKTIR.MAZLUM VE DAVASINDA HAKLI BİR MİLLETİN ZULME VE EZİYETE KARŞI BAŞKALDIRISI VE BAĞIMSIZLIK HAREKETİNİN ADI 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN ATATÜRK'Ü VE SİLAH ARKADAŞLARINI
SAYGI MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUM.
Yukarı          
 

Toplam Kayıt Sayısı: 2181 Toplam Sayfa Sayısı: 219
[««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. 6. . . . 217. 218. 219. [»] [»»] 
© 2009 Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
Admin Girişi