Bulanık Tutkusu Ziyaretçi Defteri
                          Aynı Tutkuyu Paylaşıyoruz.                      Bulanık Tutkusu Ana Sayfa Tıklayınız.!
KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
YÖNETİM

Yer:
MUŞ-Bulanık

Tarih:
08 Kasım 2010, Pazartesi
10:17

Alıntı Yap: YÖNETİM

İsimsiz mesaj atan Sevgili kardeşim sitemizin amaç ve ilkeleri gereği olarak isimsiz mesajlar yayımlanmamaktadır kendinizi tanıtırsanız mesajınız elbette ki yayayımlanacaktır.Teşekkürler..
Yukarı          
 
Gönderen:
KADİR ERGÜL

Yer:
Kocaeli

Tarih:
08 Kasım 2010, Pazartesi
09:24

Alıntı Yap: KADİR ERGÜL

Merakımı mazur görün, iş için göç eden tamam amenna gitti. Peki iki patırtı için yerini yurdunu yok para satıp afetten kaçanlara ne denir Şİmdide ah memleket vah memleket ne oldu sana... Bunu sorgulayacaklarına; biz ne hale getirdik diye vicdanlarını yoklasınlar. Kusuruma bakmayın ama her zaman böyle oluyor. Şimdi bununla övünsünler birmemleketi nasıl yaşanmaz hale getirdik diye.
Yukarı Mail: kadirergul_@hotmail.com         
 
Gönderen:
Kutbettin POLAT

Yer:
İzmir

Tarih:
07 Kasım 2010, Pazar
16:51

Alıntı Yap: Kutbettin POLAT

Bir Karadenizli, bir Kayserili ve bir Diyarbakırlı aynı trafik kazasında ölmüş. Cenazeleri dual...arla, göz yaşlarıyla kaldırılmış. İki üç gün geçmiş, bir de bakmışlar ki Karadenizli, çıkmış mezardan, üstünü silkeleyerek geliyor.Önce büyük bir panik yaşanmış haliyle, sonra bakmış zombi mombi değil, bayağı kanlı canlı, cesaret edip yanına yanaşmış ve merakla sormuşlar:
-Yahu sen öteki dünyadan nasıl geri döndün?
Anlatmış:
- Öte tarafta da işler buradaki gibi yürüyormuş meğer, rüşvet, haksızlık, yolsuzluk...Geri göndermek için 5 bin dolar istediler, bastım parayı geri geldim.
- Eee, diğer iki arkadaş niye gelmedi?
- Vallahi ben gelirken, Kayserili hâlâ 3.500 dolara olmaz mı, yap bir indirimde ayağımız alışsın!' diye pazarlık ediyordu.
- Ya Diyarbakırlı?
- O da 'Ben vermem, Devlet versin!' diye inat ediyordu.Saygılarımla..
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
MUŞ-Bulanık

Tarih:
04 Kasım 2010, Perşembe
15:37

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Sevgili CENAP AKKAYA MERHABA...

Ata ocağimız ve doğduğumuz topraklarımız olan Bulanık'tan( yel vurd,.sel aldı) misali ülkemizin çeşitli yörelerine çeşitli nedenlerle ayrılmak zorunluluğunda olan tüm Bulanıklılara kucak dolusu selam ve sevgilerimi gönderiyorum.
ayrıca duyarlılıklarınız için teşekkürler ....
Yukarı          
 
Gönderen:
Kutbettin POLAT

Yer:
İzmir

Tarih:
04 Kasım 2010, Perşembe
10:41

Alıntı Yap: Kutbettin POLAT

Nasa, Mars'a yollayacağı adamı arıyormuş. Adaylara; sadece bir kişi gidebileceğini, gidenin de geri dönemeyeceğini belirtmişler.İlk aday olan mühendise bu iş için ne kadar isteyeceğini sormuşlar: 1 Milyon Dolar, Kızılhaç a bağışlayacağım.
İkinci aday doktora da aynı soruyu sormuşlar. Doktor:
2 Milyon Dolar. Bir milyo...nunu aileme bir milyonunu da tıbbi araştırmalara bağışlayacağım.
Üçüncü aday Temel aynı soruya;
3 Milyon Dolar.
Yetkililer diğerleri bu kadar az isterken kendisinin neden 3 milyon dolar istediğini sormuş. Temel yetkililere doğru eğilmiş, kısık bir sesle:
1 milyonunu ben alırım, 1 milyonunu size veririm, mühendisi de Mars'a göndeririz. Saygılarımla
Yukarı          
 
Gönderen:
Cenap AĞKAYA

Yer:
Ankara

Tarih:
03 Kasım 2010, Çarşamba
11:22

Alıntı Yap: Cenap AĞKAYA

Sevğili Gökhan Abiciğim sizin gibi biriside Ankaraya lazım.Abiciğim Ayhan hocam nasıl biliyorsun Ayhan hocam benim D.EVLER LİSESİNDE coğrafya dersimize girerdi ola hele kalk şörgölün alanını söylede bu gedeler bir duysunlar.bende tabii ğöğsümü gere.gere orta sıralardan kalkar bir rakam söylerdim.otur sana sözlü notu dokkuz verdim derdi sınıf hayretle bakarlardı.tabii tenefüsde bazı arkadaşlar bana ya arkadaş bu şörgölde nerde kitapta yazmıyor.biz nerden bileceğiz arkadaşlar dersimiz sadece kitapla ilğili değil atlasa bakarssanız haritalarda gösterir.Bu hoca sizin bildiğiniz öğretmenlere benzemez korkmayın hepinizi yıl sonunda geçirir.Daha neler,neler gelmiyorki aklıma hafta sonlarıda bize oturmaya gelirdi rahmetli babamla karşılıklı söhbet başlardı inanırmısın abiciğim onları dinlerken bile insan mest oluyordu.daha yazacak cok anılarımız var.en son Turgay Abimide Rahmetli Cemal abide görmüştüm.hepinize saygılar sunuyorum ellerinizden canı gönülden öpüyorum
Yukarı Mail: cenapagkaya58@otmail.com    MSN: cenapagkaya58@hotmail.com     
 
Gönderen:
Özmen KOSTA-Serdar KOSTA

Yer:
Diğer

Tarih:
02 Kasım 2010, Salı
16:31

Alıntı Yap: Özmen  KOSTA-Serdar  KOSTA

KENDİSİNİ DE AİLESİNİ DE İYİ TANIDIĞIMIZ, BİLDİĞİMİZ NABİ TOHUMCU KARDEŞİMİZ MERHUMA ALLAH'TAN RAHMET VE MAĞFİRET; AİLESİNE VE TÜM SEVENLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLER, TAZİYELERİMİZİ BİLDİRİRİZ. ALLAH RAHMET EYLESİN.
Yukarı          
 
Gönderen:
Fuat Üstündağ

Yer:
Diğer

Tarih:
01 Kasım 2010, Pazartesi
17:38

Alıntı Yap: Fuat Üstündağ

Nabi Tohumcu'ya Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.Mekanı cennet olsun.
Yukarı Mail: abcfuat@hotmail.com         
 
Gönderen:
Hilmi ÜLKER

Yer:
Ankara

Tarih:
01 Kasım 2010, Pazartesi
17:10

Alıntı Yap: Hilmi ÜLKER

PENCERE

Genc bir cift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine tasinmislar. Sabah kahvalti yaparlarken, komsu da camasirlari asiyormus. Kadin kocasina ' Bak, camasirlari yeterince temiz degil, camasir yikamayi bilmiyor, belki de dogru sabunu kullanmiyor.' demis. Kocasi ona bakmis, hicbir sey soylememis, kahvaltisina devam etmis.

Kadin, komsusunun camasir astigini gordugu her sabah ayni yorumu yapmaya devam etmis.

Bir ay kadar sonra, bir sabah, komsusunun camasirlarinin tertemiz oldugunu goren kadin cok sasirmis 'Bak' demis kocasina ' Camasir yikamayi ogrendi sonunda, merak ediyorum, kim ogretti acaba ?'

'Ben bu sabah biraz erken kalkip penceremizi sildim' diye cevap vermis kocasi.

Hayatta da boyle degil midir ?

Baskalarini izlerken gorduklerimiz, baktigimiz pencerenin ne kadar temiz olduguna baglidir. Birini elestirmeden ve hemen yargilamadan once zihin durumumuza bakmak ve 'iyi' olani gormeye hazir olup olmadigimizi farketmek guzel bir fikir olabilir ...

Pencerelerimizi temiz tutabilmek dileğiyle.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
MUŞ-BULANIK

Tarih:
01 Kasım 2010, Pazartesi
10:22

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

GELDİM,GÖRDÜM KISSADAN BİR HİSSE BİLE ..

Şu an Bulanıktayım gördüklerimi anlatmaya kelimeler yetersiz kalır.Bizlere toprak kazanıp mezarda yatanlarımı? sağ kalıpta kaçanlarımı?Yoksa yaşadığımız çocukluk hatıralarımızımı? internet acizliğinden kısıtlı olsada sizlere ulaşmaya çalışıyorum kısaca gördüklerimi sizlerle paylaşmayı düşündüm.San ki yer yarılmış,Bulanık yerin altına gömülmüş.Yeryüzüne yep yeni bir Bulanık çıkmış,
Artık dağlarımızda.Elbeyi dayımızın koyun sürüsü Hamit ağanın.Arslan paşanın değirmeleri şakırdamıyor,dağlarımızda, Ne şeronun kaval sesi ,ne de Ensarın yanık uzun havaları yankılanmıyor.Gado deresinin bile boynu bükük sana ne oldu Bulanık nazara mı geldin,? artık adın dllerde kaldı.Kendi kendime keşke hiç görmeseydim,O eski Bulanık tatlı hayalleriyle öylece yaşasaydım.Tek tesellim yerin üstünde kalmayı başarıp orada ben Bulanıklıyım diyen hemşehrilerimizin var olmalarıdır.Şahsıma gösterdikleri ilgileri için olara teşekkürlerimi sunuyorum.Bulanık en büyük göçü siyasetçilerin basiretsizliği ve vurdum duymazlığı dönemlerinde yaşamıştır.Gidene ağam gelene paşam,denilmiş.Bulanık'a ekonomik destekler verilmemiş.Ekonomik yönden güçsüzleşen insanlarımız ister istemez topraklarını değerlerinin altında satarak.kimileride bir gecede kaçarak ayrılmışlardır.Bulanık'ın demoğrafik yapısı tamamen değişmiş,herkes birbirinin adeta yabancısı gibi..Çok sayıda petrol öfisleri kurulmuş,bir zamanlar top koşturduğumuz Süleyman Özmenin tarlasında hastane inşaatı başlamış,tarlada bir karış yer bulmak adeta imkansız araziler çok değer kazanmış ev ve arazisi olanlar kendilerini şanslı sayıyorlar kimin toprağı varsa sahip olunuz a toprak sen benimsin deyiniz.Toprak ana gibidir.Aşık Veysel boşunamı demiş 'Benim sadık yarim kara topraktır. şlimdilik Bulanık'tan selam sevgiler.
Yukarı          
 

Toplam Kayıt Sayısı: 2172 Toplam Sayfa Sayısı: 218
[««] [«] 1. 2. 3. . . . 122. 123. 124. 125. 126. . . . 216. 217. 218. [»] [»»] 
© 2009 Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
Admin Girişi