Bulanık Tutkusu Ziyaretçi Defteri
                          Aynı Tutkuyu Paylaşıyoruz.                      Bulanık Tutkusu Ana Sayfa Tıklayınız.!
KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
Serdar KOSTA

Yer:
Diğer

Tarih:
19 Ocak 2014, Pazar
11:03

Alıntı Yap: Serdar  KOSTA

MUHTEREM FİKRET HOCAMIZIN MUHTEREM EŞİ ENİSE ABLAMIZA CENAB-I-HAK'TAN RAHMET VE MAĞFİRET; EŞİNE, ÇOLUK ÇOCUĞUNA, TÜM YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI VE SABIR DİLERİM. ALLAH RAHMET ETSİN.
Yukarı          
 
Gönderen:
yılmaz

Yer:
Ankara

Tarih:
19 Ocak 2014, Pazar
00:44

Alıntı Yap: yılmaz

Sevgili eniseye allahtan rahmet ailesi ve yakınlarına allahtan sabırlar diliyorum.
Yukarı Mail: arslan    MSN: yilmazarslan06@hotmail.com     
 
Gönderen:
fikret Dost

Yer:
İzmir

Tarih:
18 Ocak 2014, Cumartesi
23:16

Alıntı Yap: fikret Dost

BULANIK İLÇEMİZİN EMEKLİ NÜFUS MÜDÜRESİ SAYGI DEĞER ENİSE KASAPÇI ABLAMA, SAYGIDEĞER İHSAN MUHTAR DAYIMA,KOMŞUMUZ ŞEKERCİ BİNALİ DAŞDEMİR AMCAMA YÜCE MEVLAMDAN GANİ GANİ RAHMET DİLER ,YAKINLARINA SABIRLAR DİLERİM.MEKANLARI CENNET OLSUN,AMİN.......
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
18 Ocak 2014, Cumartesi
15:12

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

TAZİYE:
Rahmetli Lütfi Güzel'in kızı.Sevgili Fikret Kasapçı'nın eşi. Soyadı gibi güzel olan Enise'nin Bulanık'ta vefat Ettiğini derin üzüntülerimle öğrendim.Kendisi benimde. Bulanık lisesinden öğrencimdi. Oldukça dürüst ve çalışkandı.Derslere hergün hazırlıklı gelirdi.Biz derslere bazen hazırlıksız geldiğimizde dersleri o anlatırdı.O an bizlere umut olurdu.Bulanık halkına uzun süre Nüfus müdürlüğü görevlerinde de bulunarak hizmet etti.Anladığım kadarıyla Bulanık halkının bir gülü daha solmuş oldu.O bizim dağlarımızın kırçiceği , gülü, ovalarımızın lale ve sümbülüydü. oralarında şimdilerde boyunları bükük kaldılar.Güle güle Sevgili Enis'e hanım mekanın cennet olsun.Sevgili Fikret Kaspçı'ya sabır ve baş sağlığı,Merhume'ye Allah'tan Rahmet diliyorum.

Erişim:05326886754 Ev:04363113002
Yukarı          
 
Gönderen:
Özmen KOSTA-Serdar KOSTA

Yer:
Diğer

Tarih:
18 Ocak 2014, Cumartesi
00:40

Alıntı Yap: Özmen  KOSTA-Serdar  KOSTA

Muhterem İhsan Muhtaroğlu abimizin vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz.Ailesi ve yakınlarına taziyelerimizi sunar merhuma rahmet dileriz.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
ANKARA

Tarih:
17 Ocak 2014, Cuma
14:36

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

   EKONOMİDE NEREYE DOĞRU

Yerel seçimlerin yaklaştığı bu dönemde ekonomide belirsizlik, riskleri artırıyor. Belirsizliği azaltmak istikrar için gereklidir. Merkez Bankasının politik faizini sabit tutarak parasal sıkıştırma ile döviz satarak belirsizliği gideremeyeceği görülmektedir.Ön görülerin gerçekleşmemesi gerek iç ve gerekse dış çevrelerce güven sarsıyor.Bu gün rota belli değil,disiplin ve tutarlı uygulama yok,iç ve dış nedenlerden kaynaklanan dalgalarla yalpalanıyoruz.İnşallah Kırmızı kayada kayalara çarparak yara almayız.
Dolayısıyla bir yandan dışarıdan yeterli döviz girişi olmazken, içerde borç kapatma telaşı dövize olan talebin artma eğilimi yatırımları, büyümeyi ve enflasyonu ciddi biçimde olumsuz etkilemektedir.Cari açık endişesiyle kredi kartları, krediler, ve otomotiv tütün ve alkollü içeceklerdeki vergi artışları büyümeyi düşürecek Kur Merkez Bankası tahminlerinin çok üzerinde yükselecek.Doların enflasyon üzerindeki kalıcı etkisi yüzde 15 olarak hesaplanıyor.Kurda yüzde 10’luk kalıcı kur artışının enflasyona etkisi yüzde 1.5 olacak gibi.Kur artışının yarattığı belirsizlik en önemli sıkıntı.İlk etapta siyasi krizin oturması lazım siyasi krizin çözülmesi,istikrarı,istikrarda yatırım yapmanın önünü açar.Kur artışı nedeniyle ihracat rakamları geçen yıla göre karlılıkta düşüş olduğunu gösteriyor.
17-Aralıkta başlayan siyasi riskler, bir yanda küresel ekonomi de alınan ve gelişmekte olan ülkeleri daha fazla etkileyecek kararlar ülkemiz açısından zorlu bir sürecin başlangıcı olacak gibi gözüküyor.
Kur seviyelerindeki yaşanan yükselişin ardından gözler Merkez Bankası ve bankanın alabileceği kararlara çevrilmiş durumda. Piyasalardaki hareketliliği değerlendiren Analist ve ekonomistler şu önemli noktalara dikkat çekiyorlar.
-2013’ün ikinci yarısı itibarı ile hem küresel piyasalarda, hem ülkemizde ki gelişmeler, Türkiye gibi cari açık sorunu olan ve politik risklerden etkilenip para biriminde değer kaybını anında yansıtan ülkeler için zorlu bir süreç oldu.
-17 Aralık operasyonu sonrası politik risklerin ön plana çıkması 16 Ocak itibarı ile kayıpların artmasına neden oldu.
-Bu yıl Türkiye’ye sermaye girişinin beklenmeyen ölçüde azalacağı bir yıl olacak.
-Üstelik ülkemizde siyasi gelişmeler bu korkuları azaltmak yerine artırıcı yönde ilerliyor.
-17 Aralıktan itibaren olup bitenleri, siyasi tartışmaların siyasi hesaplaşmaya dönüştüğü değerlendirmeleri, önümüzdeki iki seçim oluşu yani siyasi istikrarsızlık endişesi .Türkiye’ye dışarıdan sermaye girişini olumsuz etkiliyor.

Sağlıklı bir ekonomik yapı dileklerimle..!
Hoşca kalın,sevgiyle kalın.
Gökhan GÜNEY
Yukarı          
 
Gönderen:
Necettin ASLAN

Yer:
Ankara

Tarih:
17 Ocak 2014, Cuma
09:56

Alıntı Yap: Necettin ASLAN

Bulanık'ın Değerli ailelerinden Tanınmış simalarından Güzel İnsan İhsan Muhtaroğlu amcanın vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyoruz.Ailesi ve yakınlarına taziyelerimizi sunar merhuma rahmet dileriz.
ASLAN AİLESİ ADINA
Necmettin ve Necettin ASLAN
Yukarı Mail: necettinaslan@hotmail.com         
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
16 Ocak 2014, Perşembe
14:51

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

TAZİYE:
Bulanık ailelerinden İhsan Muhtaroğlu'nun vefat ettiğini öğrenmiş bulunuyorum.Ailesi ve yakınlarına taziyelerimizi sunar merhuma rahmet dilerim.

RİŞİM.0506611821-05059238563
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
13 Ocak 2014, Pazartesi
23:26

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY       TEREKEME FIKRASI
   GILMA DEYİRSEN GILMIYAH

Terekeme çayırda tırpan çekerken bir ara başını kaldırır güneşe bakar. Güneş tepesine dikilmiş,öğle zamanı olmuştur.Kendi kendine söylenmeye başlar:
-Aya ay goca terekeme,indiye geder başın bir secdeye deymiyif,hele böyün bir namaz gıl , görek; Allah gavıl eliyer mi?Sonra derede abdest alır,gelir ele gol başında namaza durur.Ele başını ilk secdeye goyanda alttan gözüne çöp batır.Başını galdırır göğe doğru bahır,tekrar söylenir:
-Aya ay Goca Allah, gılma deyirsen gılmıyah, be gözümüze çöpü niye sohursan?
Bu bir alıntıdır.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
11 Ocak 2014, Cumartesi
11:55

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

BULANIK İLÇEMİZDE EMLAK PİYASASI NE DURUMDADIR.
Köylerden Bulanık'a yoğun olarak yapılan göç olgusu. Bulanık ilçemizi ‘Emlakköy’e dönüştürdü. Hayvan satıcısından, manavına, bakkalından kasabına, kadar bir çok insanın emlakçı olduğu olduğu yatırımcılarında bölgeye yığılmasıyla birlikte emlak ofisi sayısının giderek artmağa devam edildiğine işaret ediliyor.Öyleki Bölgemizde Marketten çok emlakçı ve bir de ayak üstü bu işi yapan aracıları görmek mümkündür.Bu yavaş yavaş köylerimizede sirayet etmektedir.Hayvancılık ve ziraatcılık yapanlar bile emlakçılığı yeylemektedirler.Yeni seçilecek Belediye Başkanlarınında bazı projeleri bölgemizi cazip hale getiriyor. Örneğin;Yenimahalle, sanayı,Atatürk Orman çiftliği civarları ve Muş -yoncalı yolunun sağ ve sol cenahları, Kamu kurumlarınında o bölgeye taşınması söylentileri,Kargo uçaklarının inip çıkması için bir hava alanının yapılması düşüncesi, yeni bir kent projesininde o bölgeye kurulması projeleri ,yatırımcıyı cazip eden ve iştahını kabartan bölge olarak göz doldurmaktadır .Bölgemizde Ticari birimlerin kiralamaları ve şehir içinde hangi semt olursa olsun arsa fiatları uçuştadır.Bir Tcari mekanın cadde üzerindeki fiatı trilyonlar civarındadır.Yöremizde iki türlü satış uygulanıyor ilk satan düşük fiatla satıyor ve kaybediyor alan kişi yüksek fiatla ikinci kişiye satıyor birinci kaybediyor ikinci satişta da satan kişi kazanıyor .Haydi alana satana da kolaylıklar diliyorum.
Yukarı          
 

Toplam Kayıt Sayısı: 2099 Toplam Sayfa Sayısı: 210
[««] [«] 1. 2. 3. . . . 9. 10. 11. 12. 13. . . . 208. 209. 210. [»] [»»] 
© 2009 Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
Admin Girişi