Bulanık Tutkusu Ziyaretçi Defteri
                          Aynı Tutkuyu Paylaşıyoruz.                      Bulanık Tutkusu Ana Sayfa Tıklayınız.!
KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
22 Nisan 2015, Çarşamba
20:38

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

TAZİYE :
1924 Tarihi itibariyle Kafkasy'adan Anadolu topraklarına göç yoluyla gelen terekeme Türklerinden ve Bulanık'a ilk yerleşen ve aynı zamanda Mütevelli heyet tarafından Bulanık'ın ilk Belediye Başkanlarından Nesifli (Karahacceler) lakablarıyla bilinen aile reisleri olan Sayın Hamit( ağa )Arslanın oğullarından Adilşah Arslan Erzurum'da vefat etmiştir.Adilşah Arslan Ana kucağında Anadolu topraklarına merhaba diyen kuşağının müdavimlerindendi.Bilge,nüktedan ve Örnek bir kişilikdi. Muhterem eşi Hanımzer hanımla beraber Toylarımızın, yaraşıklarıyd. Ağır bar oyunlarını oynadıklarında herkes hayranlıkla izlerlerdi onları.Giyim kuşamlarıyla da Bulanıklılaraın hayalerini süslerlerdi .Kısa bir süre öncesi eşi Hanımzer hanımefendiyi kaybetmişti.Onu çok özlediğini ve unutmasının mümkün olmadığını söylediğine tanık olanlardanım.Geçen Yıl Bulanık'ta uzun uzun sohbet ettik yıllar onu hiç eksiltmemişti 20 sin de neyse sekseninde de aynı gibiydi.Belli ki kader onu eşine kavuşturmuştur.Rahmetli Hamit Arslan(ağa) ve ailelerine, çocukları,Tokay Kunur, Tolga'ya.Yücel ve Ayna'ya taziyelerimi sunuyor merhuma Allah'tan rahmet diliyorum.
Güle güle sayın Adilşah Arslan ağabey Mekanın Cennet olsunYukarı          
 
Gönderen:
eda zengi aras

Yer:
Diğer

Tarih:
14 Nisan 2015, Salı
00:49

Alıntı Yap: eda zengi aras

Sayfayi hazirlayan buyuklerime emeklerinden dolayi tesekkur ediyorum. Yillar once (1997-1998 sanirim) sitenize (ya da sitenin onceki halune)annemin yazdigi bir siiri yuklemistim. O zaman -neden bilmem- annem isim yazdirmaya cekinmisti. Simdi sayfada siiri tekrar gorunce cok duygulandim. "Bulanik ruyasi" siiri (Bulanik3) annem Melahat ZENGİ'ye aittir. İsim ekleyebilirsek cok sevinirim. Saygilarimla... Eda ZENGİ ARAS

Sevgili Eda merhabalar..!
Sitemize hoş geldiniz biraz kendinizi tanıtırmısınız Genelde Zengileri tanıyorum.Onlarda beni tanırlar tabii kuşağını bilmiyorum beni tanımayabilirsiniz.Daha önçeleri bu şiirin sahibini çok aradım.Çünkü ben "DÜNDEN BU GÜNE BULANIK " Adlı bir kitap çıkardım bu şiiri o kitaba koymak istedim sahibine ulaşamadığım için bu şiire kitapta yer veremedim Kitapta bir çok Bulanıklı hemşehrilerimin şiirleri yer aldı.Kitabın ikinci basımını yapabilirsem izniniz olursa kitapta yer veririm.Dileyiniz en kısa zamanda yerine getirilecek ailenize selam sevgiler.

Gökhan GÜNEY
İletişim: 05058108158
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
18 Mart 2015, Çarşamba
21:21

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YILI NEDENİYLE.

Büyük Zaferin 100.Yılında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
31 Ocak 2015, Cumartesi
18:22

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

DEĞERLİ BULANIKLILAR

BİR SÜRE KAPALI OLAN SİTEMİZ AÇILMIŞTIR.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Diğer

Tarih:
30 Ocak 2015, Cuma
14:56

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Kutbettin POLAT
Çok değerli Gökhan Ağabeyim:"DÜNDEN BUGÜNE BULANIK" adli kitabınızı ilk olarak bana ulaştırdığınız için sizlere çok çok teşekkür ederim.Kargodan alıp poşeti dikkatli bir şekilde heyecan ve merakla açtım.Elime aldığımda kitabin o ilk görünüşü zaten beni mutlu etti.Kitabın parlak kuşe kağıdına basılması bile içinde ki içeriğinde bunu kadar özenli,özverili uzun zaman ve emeğin karşılı olduğunu anladım.Bir solukta kitabin yarısına geldiğimin farkında bile olamadım.Sunulan istatistik bilgilerin tam kaynağından edinilip,Kaynakçasından aynı sayfada yazılması ayrı bir emek ve uğraşın olduğunu gösteriyor.Bizim kuşak orada doğup,büyüyüp hayat bulduğu için bu eserin anlamı bir başka! Benim önerim;Babası bulanıklı olup ta Bulanık'ı bilmeyenler için doyurucu,olgun ve geniş bir kaynak.Bu değerli eseri Ben Bulanıklı'yım diyen bütün dost yaren ve yoldaşların okumalarını arzularım.Kitabınızı okuduktan sonra benim söyleyebilecek tek şey kaleminize.yüreğinize ve beyninize sağlık. İyi ki sizin gibi değerli büyüklerimiz var.Saygılarımla..

Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Diğer

Tarih:
30 Ocak 2015, Cuma
14:53

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

=Kahraman VARDI]Merhabalar
Gökhan Hocamın hazırlamış olduğu ‘’Dünden Bugüne BULANIK ‘’ kitabı Perşembe günü elime geçti bu güzel çalışması için hocama çok çok teşekkür ediyorum.Bu kitabı hazırlarken hocam hemen hemen her aşamasını benimle paylaşmasına rağmen bu kadar kapsamlı ve içerikli bir kitap beklemiyordum.Bizim kuşağın içerisinde yaşadıklarını,gördüklerini,şahit oldukları olayları bulacağı bu güzel eser için hocam sizi ve emeği geçenleri alkışlıyorum unutulan anılarımızı bize yeniden yaşattın.
Her kare resim her satır gözlerimizi yaşarttı gözden ırak olan,gönülden de ırak olur ata sözünü bu eserle çürüttünüz.Sağ olunuz ‘’ORDA BİR BULANIK VAR GİTMESEK DE,GELMESEK DE O BULANIK BİZİM BULANIK…..Selamlar……….

Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Diğer

Tarih:
30 Ocak 2015, Cuma
14:51

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

[QUOTE=MUSA TURAN]Gökhan hocam büyük emek verip yazdığınız bu değerli kitabınız bugün elime geçti mükemmel olmuş aklınıza yüreğinize bileğinize sağlık çok teşekkür ederiz tüm Bulanıklılar kendilerini okudukça Bulanık anılarını yaşayacaklar gerçekten çok güzel sana ve emeği geçenlere çok çok teşekkür ederim benimde azda olsa bir katkım olduğu için mutlu oldum görüşmek dileğiğle hoşça kalın sağlıklı kalın.

Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Diğer

Tarih:
30 Ocak 2015, Cuma
14:48

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Mesaj Sahibi: Prof.Dr.Dursun Gökdağ
Prof.Dr.Dursun GÖKDAĞ
     
Açıköğretim sınavları nedeniyle Eskişehir'de değildim. Kitabı yeni elime aldım. Çok emek vermişsin eline , aklına sağlık. Bende olduğu gibi yaşı 60-65'i geçenlerde açık anı çağrıştıracak...
Sonra iyi bir başvuru kitabı olmuş. Tekrar teşekkür ediyor, sağlıklar diliyorum.


Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
29 Ocak 2015, Perşembe
20:46

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

TAZİYE:
Gülali Üstündağ'ın vefatından derin üzüntü duydum.Ailesi ve yakınlarına taziyelerimi sunuyor merhuma rahmet diliyorum.
Yukarı          
 
Gönderen:
Osman BERBER

Yer:
İstanbul

Tarih:
29 Ocak 2015, Perşembe
20:08

Alıntı Yap: Osman BERBER

28.01.2015 tarihinde yazdığım baş sağlığı mesajimi çok değerli dostum Nurettin AKKAYA için yazmıştım. Tekrar aynı duygularımı yineliyorum ismini yazmadığım için çok özür dilerim
Yukarı Mail: oberber59@hotmail.com         
 

Toplam Kayıt Sayısı: 2137 Toplam Sayfa Sayısı: 214
1. 2. 3. 4. 5. . . . 212. 213. 214. [»] [»»] 
© 2009 Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
Admin Girişi