Bulanık Tutkusu Ziyaretçi Defteri
                          Aynı Tutkuyu Paylaşıyoruz.                      Bulanık Tutkusu Ana Sayfa Tıklayınız.!
KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
serdar kosta

Yer:
Diğer

Tarih:
25 Temmuz 2014, Cuma
20:03

Alıntı Yap: serdar kosta

Rahmi Vardı'nın yazısını okudum tamamen haklı tamamen doğru.Üzerine eklenecek bir şey varsa geçenlerde internette Rastladığım Cübbeli Ahmed Hocanın tercüme ve tefsirini yaptığı iki hadisin açıklamaları. Bunların verecekleri zararlar ve sünnete göre konumla rını anlatıp bunlara uyanın dünya ve ahirette helak olacağını ifade ediyordu.Anlaşılan islam coğrafyasında ve ümmetin genelinde bundan sonra hem yanlışa sapıp helak olacakların hem de uğranılacak dünyevi zararların son bulması için yakın zamanda pek iç açıcı bir şey görünmüyor. Bizlere düşen islamı doğru anlamak, doğru anlatmak en önemlisi doğru yaşamak ve SÜREKLİ DUA VE NİYAZLA CENAB-I-HAKK'A SIĞINMAK. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.
Yukarı          
 
Gönderen:
Rahmi VARDI

Yer:
Hatay

Tarih:
20 Temmuz 2014, Pazar
12:07

Alıntı Yap: Rahmi VARDI

Cihatçı Kardeşim IŞİD, Birazda Beni İşid"


Yazarın diğer yazılarıFaceBook ta paylaş   
Işid ‘in açılımı Irak Şam İslam Devleti

Irak şimdiki bildiğimiz Irak, Şam ise bildiğimiz Şam değil Ortadoğu ve Arap literatüründe Şam “ Suriye, Filistin, Ürdün “, Devletlerini kapsıyor. Yeni Suriye’nin başkenti Şam’dan bahsetmiyor.

Işid ‘ in Arap ülkelerindeki adı DEAŞ ( Dini İslam Irak ve Şam) Yeni Irak Şam İslam Devleti bu tanımlamaya göre iki sonuç çıkarılabilir. Ya bu arkadaşların hedefinde küçük bir İslam Devleti hayali var hedef küçükte tutuluyor. Irak, Suriye, Filistin, Ürdün’den ibaret olan küçük bir İslam Devleti ya da bu ülkelerden başka hiçbir İslam ülkesini Müslüman kabul etmiyorlar. Onlara göre IRAN Şİİ ve düşman, TÜRKİYE zaten kâfir.

Neyse asıl konumuz bunlar değil. Asıl konumuz IŞİD’ in şu anki hedefleri. IŞİD adı daha çok Suriye iç savaşından sonra ortaya çıktı herkes ben de dahil heyecanlandım işte bu IŞİD Beşşar rejimini devirir ve bu mazlum Suriye Halkıda bir an önce evlerine döner. Maalesef benim gibi herkes yanıldı. Hedef Beşşarken hedef birden bire Irak oldu, Irak Ordusu oldu, Kürtler oldu, Türkmenler oldu, camiler oldu, türbeler oldu. Beşşar bunların sayesinde gündemden düştü. Düşman Suriye yönetimiyken Suriye Yönetimini rahatlatan eylemler yapmaya başladılar. 73 Büyükelçilik personelini kaçırdılar.

Zannedersin ki bu personel Beşşar Esad ‘ın ailesi ve rehin alıyorlar. Bu yazıyı son üç gündür bekleyip yazmaya karar verdim. Son üç günde İsrail Gazze’ye bomba yağdırıyor bu cihatçı arkadaşlardan tık yok ben ilk gün IŞİD den şu açıklamayı bekledim “Yeni hedefimiz İsrail’dir İsrail Filistin’den tamamen çekiline kadar onların eceli olacağız.” fakat bu arkadaşlardan tık yok hem de Filistin kendi ideallerindeki kuracakları İslam Devletinin kalbinde yer alırken nedir bu sessizlik.

Böylemi İslam Devleti olacaksınız. Müslümanlar içeride birbirleriyle boğazlaşırken güçlerini birbirlerini kesmeye harcarken İsrail’de hem de Ramazan’da bu cesareti gösterir. Eskiden olsa Hizbullah anında İsrail’e misliyle cevap verirdi şimdi Hizbullah nerede Suriye’de Müslümanları kesiyor Hizbullah’tan da tık yok. Elde kalan tek devlet Türkiye, Türkiye’yi konuşmaya hiç gerek yok 73 rehinesi olan başka bir ülke tanıyor musunuz 3 yaşındaki çocukları rehin tutulan başka bir devlet var mı?

Son olarak bir konuya dikkat çekmek istiyorum İsrail Gazze’ye saldırdığında Ankara ve İstanbul başta olmak üzere protestolar başladı. İsrail ilk 3-4 günde toplam 350 insanı katletti lanetle anılmalı daha fazlası da yapılmalı fakat IŞİD son iki ayda 10 bin Müslümanı ya kesti ya kurşuna dizdi bir öldürmeye 1650 Irak Askerini kurşuna dizdi. Dünya da iki ay da kesilen koyundan daha fazlasını IŞİD kesti hem de Müslümanları kesti camileri yıktı. Mezarları türbeleri yıktı.

Bu protestocu kardeşlerimizden çıt çıkmadı. İsrail Müslümanları öldürünce eylem Müslüman Müslümanı öldürünce çıt yok daha geçen hafta İstanbul’da cami yakıldı içinde kuranı kerim yakıldı hem de bir hafta da iki defa bu eylemler yapıldı toplumdan tık yok neden o camii Şİİ camisiymiş Allah’ın dinini Şİİ Sünni Alevi Caferi diye bölenlere lanet olsun bu ölümlere ayetle son noktayı koyalım.

“ Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir.” Maide 32. Aklınızı kullanarak kalın sağlıcakla.

Not: Tam yazım yayınlanacağı zaman Diyanetten bir açıklama geldi 19. Maddelik bu açıklamadan dolayı Diyaneti kutluyorum.

                                 Rahmi VARDI
Yukarı Mail: Kahramanvar@mynet.com  Web: Bulanıktutkusu       
 
Gönderen:
ecrin

Yer:
Diğer

Tarih:
14 Temmuz 2014, Pazartesi
14:40

Alıntı Yap: ecrin

sitenizi beğendim devamlı takip edicem
http://www.koraysporfutbol.com/adidas-classic-krampon
Yukarı Mail: ecrin@hotmail.com         
 
Gönderen:
Gökhan Güney

Yer:
Van

Tarih:
01 Temmuz 2014, Salı
22:17

Alıntı Yap: Gökhan Güney

Sevgili barış traş,merhaba canım kitabı aceleci ve minderden kaçan güreşçi edasıyla okumuşsunuz.
1-Sayfa 262 de aileler başlığı altında 19.sırada traş aileleri yazılıdır.
2-Arka sayfada ekli haritada da ev yerleriniz bellidir.
3.Sayfa 334 de sağ alt kısımdaki 2 numaralı resme bakabilirsiniz teşekkürler
4-Eksiklikler varsa bidirirseniz sevinirim.
selam sevgiler.
Yukarı          
 
Gönderen:
MUSA TURAN

Yer:
Balıkesir

Tarih:
21 Mayıs 2014, Çarşamba
10:21

Alıntı Yap: MUSA TURAN

Gökhan hocam büyük emek verip yazdığınız bu değerli kitabınız bugün elime geçti mükemmel olmuş aklınıza yüreğinize bileğinize sağlık çok teşekkür ederiz tüm Bulanıklılar kendilerini okudukça Bulanık anılarını yaşayacaklar gerçekten çok güzel sana ve emeği geçenlere çok çok teşekkür ederim benimde azda olsa bir katkım olduğu için mutlu oldum görüşmek dileğiğle hoşça kalın sağlıklı kalın.

NOT: SEVGİLİ MUSA TURAN MERHABA :BU KİTAP MAZİDE KALAN BULANIKLILAR İÇİN GELECEĞE YANSITILMAK İSTENEN DOSTUKLARA VE GÜZELLİKLERE ADANMIŞ ÖZLEMLERİMİZDİR.BU KITABIN HAZIRLANMASINDA BANA DESTEK VEREN SÖZDE BULANIKLILAR OLMAYIP,SİZİN GİBİ ÖZDE BULANIKLILARDAN ALDIĞIM DESTEK VE YARDIMLAR SAYESİNDE ORTAYA ÇIKTI .TÜM BULANIKLILARA HAYIRLI OLSUN.TEŞEKKÜRLER HOŞÇA KAL,SEVGİYLE KAL.
GÖKHAN GÜNEY
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
19 Mayıs 2014, Pazartesi
09:25

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY


19 mayıs 1919
19/05/1919 da Mustafa Kemal Milli Mücadeleyi başlatmak için, Bandırma vapuruyla İstanbul'dan ayrılarak Samsun'a çıktı. 19 Mayıs, 20 Haziran 1938 tarih ve 3466 sayılı kanunla millî bayram olarak kabul edildi.
“Bizlere istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, Atatürklerin soyundanız.”Bu Cumhuriyet binlerce şehit vererek, kurulmuş ve genç kuşaklara emanet edilmiştir top yekün. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.
Sözde değil, özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.Selam ve sevgiler..
Yukarı          
 
Gönderen:
Yıldız ÜÇTEPE

Yer:
İzmir

Tarih:
18 Mayıs 2014, Pazar
18:05

Alıntı Yap: Yıldız ÜÇTEPE

Rahmetli Selver bey bizim yakın komşumuzdu.Vefatı bende derin üzüntü bıraktı.Ama neylersin ki ölüm karşısında çaresisiz Enver Tatlı kardeşimize Allahtan rahmet sevenlerine taziyelerimi sunuyorum Mekanı Cennet olsun.
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Ankara

Tarih:
18 Mayıs 2014, Pazar
17:57

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

TAZİYE.
SEVGİLİ BULANIKLILAR RAHMETLİ SELVER TATLI'NIN OĞLUNUN VEFAT ETTİĞİNİ DERİN ÜZÜNTÜLERİMLE ÖĞRENMİŞ BULUNUYORUM.HATIRLAMANIZ BAKIMINDAN BABA MESLEĞİNİ YAZMAK ZORUNDA KALDIM (NALBANTÇILIK) YAPARDI.AİLESİ VE YAKINLARINA TAZİYELERİMİ SUNAR MERHUMA RAHMET DİLERiM.
abisi çoşkun:05304627778
Yukarı          
 
Gönderen:
Gökhan GÜNEY

Yer:
Eskişehir

Tarih:
18 Mayıs 2014, Pazar
09:39

Alıntı Yap: Gökhan GÜNEY

Mesaj Sahibi: Prof.Dr.Dursun Gökdağ
Prof.Dr.Dursun GÖKDAĞ
     
Açıköğretim sınavları nedeniyle Eskişehir'de değildim. Kitabı yeni elime aldım. Çok emek vermişsin eline , aklına sağlık. Bende olduğu gibi yaşı 60-65'i geçenlerde açık anı çağrıştıracak...
Sonra iyi bir başvuru kitabı olmuş. Tekrar teşekkür ediyor, sağlıklar diliyorum.

Yukarı          
 
Gönderen:
Kutbettin POLAT

Yer:
İzmir

Tarih:
18 Mayıs 2014, Pazar
09:36

Alıntı Yap: Kutbettin POLAT

Kutbettin POLAT
Çok değerli Gökhan Ağabeyim:"DÜNDEN BUGÜNE BULANIK" adli kitabınızı ilk olarak bana ulaştırdığınız için sizlere çok çok teşekkür ederim.Kargodan alıp poşeti dikkatli bir şekilde heyecan ve merakla açtım.Elime aldığımda kitabin o ilk görünüşü zaten beni mutlu etti.Kitabın parlak kuşe kağıdına basılması bile içinde ki içeriğinde bunu kadar özenli,özverili uzun zaman ve emeğin karşılı olduğunu anladım.Bir solukta kitabin yarısına geldiğimin farkında bile olamadım.Sunulan istatistik bilgilerin tam kaynağından edinilip,Kaynakçasından aynı sayfada yazılması ayrı bir emek ve uğraşın olduğunu gösteriyor.Bizim kuşak orada doğup,büyüyüp hayat bulduğu için bu eserin anlamı bir başka! Benim önerim;Babası bulanıklı olup ta Bulanık'ı bilmeyenler için doyurucu,olgun ve geniş bir kaynak.Bu değerli eseri Ben Bulanıklı'yım diyen bütün dost yaren ve yoldaşların okumalarını arzularım.Kitabınızı okuduktan sonra benim söyleyebilecek tek şey kaleminize.yüreğinize ve beyninize sağlık. İyi ki sizin gibi değerli büyüklerimiz var.Saygılarımla..
Yukarı          
 

Toplam Kayıt Sayısı: 2096 Toplam Sayfa Sayısı: 210
1. 2. 3. 4. 5. . . . 208. 209. 210. [»] [»»] 
© 2009 Ziyaretçi Defteri Tüm Hakları Saklıdır
Admin Girişi